BAZA WIEDZYwszystko co powinieneś wiedzieć

Zapraszamy do zapoznania się ze słownikiem pojęć.

 

B

Bandy LED

- system nośnika LED przystosowany do instalacji wzdłuż boków murawy boiska, parkietu hali sportowej itp. Konstrukcja poszczególnych kabinetów wyposażona jest w system podpór (z regulowanym kątem nachylenia), zapewniających stabilną instalację nośnika. W celu zapewnienia bezpieczeństwa zawodników sportowych, kabinet wyposażony jest w specjalne ochraniacze, które amortyzującą ewentualne zderzenie. Istnieje możliwość łączenia funkcji band LED z funkcja telebimu typu rental.

C

Częstotliwość odświeżania

- ilość obrazów wyświetlanych na ekranie monitora w ciągu jednej sekundy, wyrażana w hercach (Hz).

Z definicji wynika, że np. nośnik pracujący z częstotliwością odświeżania równą 300 Hz odnawia obraz na ekranie 300 razy w ciągu sekundy

D

Digital Signage

Digital Signage – multimedialny system dystrybucji treści.

Digital Signage, to system składający się wielu elementów, które sprawiają, że odpowiednia treść, planowana i publikowana w centralnym module zarządzania treścią,  pojawia się w odpowiednim czasie, na odpowiednich nośnikach: ścianach diodowych (ekranach LED), monitorach (LCD, AMOLED, e-ink) itp.

System zarządzania treścią poprzez specjalistyczne oprogramowanie, umożliwia:

  • odpowiednie zaplanowanie kolejności, czasu, liczby powtórzeń treści tak, aby była ona dobrana np. do pory dnia,
  • dostarczanie zróżnicowanych treści w zależności od geograficznego położenia nośników,
  • interaktywną publikację komunikatów (wskutek integracja z systemami pomiaru można dopasować wyświetlaną treść np. do płci osoby, która spogląda na monitor), 
  • wyświetlanie treści w oparciu o dane z zewnętrznych systemów, np. powiązanie z informacją pogodowa, co umożliwia korelacje oferty/komunikatu do panujących warunków atmosferycznych,
  • prezentację treści na podstawie integracji z czujnikami np. ruchu – wyzwolenie danego komunikatu/reklamy na skutek zbliżenia się odbiorcy do nośnika.

Sieci wykonywane są na potrzeby sieci sprzedaży (sieci retail), hoteli, restauracji, muzeów, galerii handlowych, instytucji publicznych itp.

Systemy Digital Signage wchodzą w kolejną fazę rewolucji technologicznej. Nowoczesne technologie pozwalają nie tylko na produkowanie nośników o dowolnym kształcie i wielkości, ale też na integrację treści z zewnętrznymi systemami – np. reklamy internetowej, Internetu Rzeczy czy Business Intelligence. Warto znać możliwości tego medium, ponieważ staje się ono kolejnym elementem świata marketingu cyfrowego.

DIP

- typ diody (Dual In-line Package) o specyficznym kształcie „pigułki”, a także dwóm długim nóżkom, które wpina się w obwód scalony. Charakteryzują się bardzo długą żywotnością i jasnością emitowanego światła. Względnie duży rozmiar diody powoduje, że obecnie ten typ diody najczęściej znajduje zastosowanie przy telebimach o dużych powierzchniach (> 20 mkw), gdzie dystans pomiędzy nośnikiem a odbiorcą emitowanego obrazu jest także duży (min. 15 mkw). Ekrany LED posiadające typ diody DIP w przeważające mierze stosowane są w przestrzeniach otwartych (duże telebimy reklamowe, tablice wyników na stadionach)dolor diam at orci.

DOOH

- (digital out-of-home  advertising )– reklama umieszczana poza miejscem zamieszkania konsumenta. Jej zadaniem jest dotarcie do konsumentów, kiedy są oni poza domem.

Jedna z form reklamy zewnętrznej, wykorzystująca digital signage czyli wizualną, elektroniczną komunikację. Jej celem jest dostarczanie przekazu reklamy lub informacji do konkretnych miejsc, w określonych porach z treścią dopasowaną do lokalizacji wyświetlacza.

E

Ekran LED - typ INDOOR

- nośnik LED przystosowany do stosowania w przestrzeniach zamkniętych.

Ekran LED - typ OUTDOOR

- nośnik LED przystosowany do stosowania w przestrzeniach otwartych. Wysoka jasność świecenia (> 5000 cd/mkw) gwarantuje widoczność emitowanego obrazu przy dużym natężeniu światła słonecznego, a wysoki stopień ochrony IP zapewnia funkcjonowanie w warunkach atmosferycznych specyficznych dla warunków zewnętrznych (wysoka stopień wilgotności, zapylenia itd.)

Ekran LED - wersja gięta

- gięte wersje telebimu dają możliwość tworzenia ekranów wklęsłych oraz wypukłych dzięki temu uzyskujemy nowe możliwości tworzenia wyjątkowych emocji

F

Flight case

- skrzynia transportowa niezbędna do przemieszczania kabinetów typu rental. band LED, monitorów LCD oraz innych urządzeń typu rental. Zapewnia ochronę transportowanych urządzeń, wyposażona jest w kółka ułatwiające przemieszczanie.

G

Gear VR

- to okulary wirtualnej rzeczywistości, które w połączeniu z odpowiednim urządzeniem obliczeniowym oraz dedykowaną aplikacją, prznoszą nas do wirtualnego świata lub rozszerzonej rzeczywstości (wzbogaca widoczne przez użytkownika otoczenie o nowe, wirtualne elementy). Posiadają kilku calowy ekran i kąt widzenia na pozimie około 100 stopni. Występują w wersji dla dla smartfonów oraz komputerów.

I

Infokiosk

patrz: Totem

K

Kabinet

- telebimy posiadają konstrukcję modułową, co w praktyce oznacza, że składane są z poszczególnych modułów zwanych kabinetami.

Kabinet to prostokątny moduł w obudowie ze stali lub stopu aluminium. Do elementów kabinetu zalicza się panele LED, zasilacze, karty odbierające i przetwarzające sygnał, w przypadku chłodzenia aktywnego - wentylatory).

M

Maksymalne zużycie prądu

- maksymalne zużycie energii elektrycznej mierzone w kilowatogodzinach (kWh). W przypadku instalacji systemów Flexvision, pozwala oszacować wymagania systemu dotyczące wartości energii elektrycznej  oraz zabezpieczeń, jakie należy zapewnić, w celu prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania instalacji.

Media konwerter
- konwertery nośników (mediów) są niezbędnymi urządzeniami do budowy sieci składającej się z więcej niż jednego typu nośnika. Najczęściej mamy do czynienia z zamianą medium przewodzącego strumień danych pomiędzy kablem skręcanym UTP oraz światłowodem. W przypadku instalacji systemów Flexvision konieczność zastosowania światłowodu występuje w sytuacji, w której odległość pomiędzy jednostką sterująca nośnikiem (playerem) a nośnikiem (np. telebimem) przekracza 100 m (liczone długością medium przewodzącego strumień danych).
Mobilna konstrukcja nośna

- konstrukcja umożliwiajaca instalacje ekranu typu rental. Modułowa budowa umożliwiająca szybki montaż /demontaż  oraz  transport poszczególnych elementówt spawia, że konstrukcja potocznie nazywana jest mobilną.

W odróżnieniu do konstrukcji nośnych przeznaczonych pod instalacje stałe ekranów LED, konstrukcja wykonana jest z lekkich stopów aluminiowych. Poszczególne kabinety ekranu typu rental "zawieszane" są do górnej belki konstrukcji, a pozozostałe kabinety mocowane są wzajemnie przy użyciu tzw. zamków (lockers), w jakie wyposażone są kabinety typu rental.

N

Nova star

dodać opis oprogramowania

P

Panel

- panel LED - prostokątny moduł, będące elementem kabinetu,  zawierający diody typu SMD lub DIP.  W zależności od parametru PITCH, w przeważającej mierze posiada wymiary (mm) 192 x 192, 320 x 160, 128 x 128, 256 x 256 a wielokrotność danego wymiaru przesądza o docelowym wymiarze zarówno kabinetu, jak i całego nośnika LED.

PITCH

- inaczej RASTER -  to jeden z podstawowych parametrów charakteryzujących ekrany LED, telebimy. Określa odległość (wyrażoną w milimetrach) pomiędzy sąsiadującymi pikselami (dokładnie pomiędzy środkami pikseli, środkami emiterów w przypadku technologii SMD). W praktyce czym mniejsza wartość parametru (a więc mniejsza odległość) tym większa gęstość piksli (i zarazem diod LED). Tak więc dla przykładu, ekran LED o parametrze P10  posiada zdecydowanie większą gęstość diod (tym samym rozdzielczość) niż ekran P 16. W celu zobrazowania różnicy P16 mm vs. P10 mm: P16 mm - 3 906 pikseli/mkw, P10 mm - 10 000 pikseli/mkw.

Podesty sceniczne

- modułowe podesty sceniczne są profesjonalnymi systemami scenicznymi, które są produktem bazowym do tworzenia scen do zadaszeń uwzględniając podesty do chórów, podium na konferencje, wybiegi na pokazy mody, podium do ekspozycji targowych oraz widowni do teatrów.

Przyczepa LED

- przyczepy LED umożliwia szybkie i skuteczne przemieszczanie wielkoformatowego nośnika obrazu. W pełni zautomatyzowane rozwiązanie umożliwia rozłożenie czy złożenie telebimu w przeciągu kilku minut. Proces przemieszczania i rozkładania nośnika może być dokonywany tylko przez jednego technika. Idealny element oprawy wizyjnej dla wydarzeń  wymagających dynamicznej zmiany  lokalizacji nośnika (np. wyścig kolarski, objazdowe kino), a także jako tymczasowy nośnik reklamowo - informacyjny w lokalizacjach, w których instalacja stała jest niewskazana lub niemożliwa (miejscowość turystyczna, brak możliwości uzyskania pozwolenia).

R

RASTER

patrz: PITCH

S

Signio player

- Player to odtwarzacz multimedialny do wyświetlania zaprojektowanych w SIGNIO Designer materiałów na dowolnych typach ekranów. Aplikacja zapewnia możliwość sprawnego odtwarzania materiałów w rozdzielczościach FullHD i UltraHD, a innowacyjne technologie znane z gier komputerowych zapewniają możliwość płynnego animowania obiektów na ekranie, niespotykane efekty przejść, czy też obsługę stref 3D.

SMD

- typ diody (Surface Mounted Device) montowanej powierzchniowo na układzie scalonym. Znacznie mniejszy rozmiar diody w porównaniu do typu DIP umożliwia osiągnięcie zdecydowanie większego zagęszczenia diod. Finalnie ekranu LED typu SMD charakteryzują się najwyższą na rynku ekranów LED rozdzielczością i jakością emitowanego obrazu . Telebimy posiadające diody SMD znajdują zastosowanie zarówno w przestrzeniach zamkniętych, jak i otwartych

SMD Black Face

 - tradycyjnie nośniki LED nie wyświetlają koloru czarnego, a kolor ten uzyskiwany jest w momencie, gdy dana dioda osiąga jasnosć na poziomie zero (nie świeci), Efekt czarnej barwy obrazu uzyskiwany jest m.in dzięki czerni przestrzeni znajdującej się pomiędzy diodami.
Zastosowanie wysokiej rozdzielczości nośnika możliwe jest poprzez zastosowanie wyjątkowo dużej ilości diod LED typu SMD (Surface Mount Device), co z kolei skutkuje maksymalnym ograniczeniem przestrzeni poza nimi.
Efektem finalnym jest zdecydowane ograniczenie możliwości uzyskania odpowiedniej barwy koloru czarnego w emitowanym obrazie.
Problem ten w nośnikach najnowszej generacji rozwiązuje zastosowanie czarnej osłony piksela – BLACK LED (tradycyjnie piksel zabudowany jest osłoną w kolorze białym). Innowacja ta zapewnia nośnikom SMD LED osiąganie niespotykanej dotąd wysokiej rozdzielczości, przy zachowaniu swojego głównego atutu – wielkoformatowości.

Stopień szczelności IP

- stopień ochrony zapewnianej przez obudowę urządzenia elektrycznego przed:

• dostępem do niebezpiecznych części wewnątrz obudowy,
• wnikaniem obcych ciał stałych,
• szkodliwymi skutkami wnikania wody

Stół multimedialny

- mebel/urządzenie XXI wieku, obsługiwane przez uczestników spotkań, paneli dyskusyjnych, narad, imprez targowych itp. Dotknięcie wyświetlacza zapewnia dostęp do wszelkiego rodzaju materiałów (filmy, zdjęcia, prezentacje, wizualizacje, katalogi, projekty, efekty graficzne itp.). Materiały odtwarzane są z zasobów pamięci urządzenia oraz z zasobów sieci. Stół posiada funkcję obrotu obrazu o 360 stopni, zapewiając widoczność dla odbiorcy siędzącego/stojącego z każdej strony urządzenia.

Sygnał - CAT 5 czy światłowód?

- w przypadku instalacji systemów Flexvision konieczność zastosowania światłowodu występuje w sytuacji, w której odległość pomiędzy jednostką sterująca nośnikiem (playerem) a nośnikiem (np. telebimem) przekracza 100 m (liczone długością medium przewodzącego strumień danych). Wykorzystanie światłowodu wymaga użycia tzw. mediakonwertera.

System dystrybucji sygnału AV

- urządzenia dystrybucji sygnałów są niezbędnym ogniwem w każdym systemie audiowizualnym. Służą do poprawnej komunikacji pomiędzy poszczególnymi elementami systemu, pełnią rolę wzmacniaczy, rozdzielaczy sygnałów, konwertują je na różnorodne formaty, pozwalają na wybór odpowiedniego źródła dźwięku i obrazu.

Ś

Średnie zużycie energii elekrycznej

- średnie zużycie energii elektrycznej w technice mierzone jest w kilowatogodzinach (kWh). Parametr umożliwaijący szacunkową kalkulacje kosztów zużycia energii elektrycznej przez określony nośnik Flexvision (ekran LED, ścianę diodową, monitor LCD itd.). Przedstawiane w specyfikacji Flexvision zużycie prądu zakłada ustawienie poziomu jasności nośnika na poziomie 70%.

T

Telebim - wersja rental

- inaczej nośnik mobilny, event’owy. Posiada odpowiednią konstrukcje kabinetów (modułów), która umożliwia wielokrotny, szybki montaż i demontaż ekranu w wielu konfiguracjach rozmiaru. Poszczególne kabinety typu rental powinny posiadać niewielkie rozmiary (np. 500 mm x 500 mm, 500 mm x 1000 mm) oraz obudowę aluminiową (niska waga, ułatwiona instalacja, elastyczność w uzyskiwaniu różnych powierzchni i formatów nośnika).

Totem

- to innowacyjny sposób prezentacji treści reklamowych. Należy do rodziny urządzeń wykorzystywanych do promocji produktu poprzez wyświetlanie na ekranie. Oferujemy je w wykonaniu z monitorem bez opcji interakcji i jako interaktywne infokioski.
Produkt wykonany jest w wersji do zastosowania wewnątrz albo na zewnątrz budynków. Wyróżnia się łatwym montażem, prostym sposobem konfiguracji. Dostępny jest w różnych kolorach obudowy i może być wykonany w wersji z podświetleniem na listwach bocznych.

W

Wieszaki i zawiesia

- elemnety niezbędne do zawieszenia telebimu typu rental na konstrukcji mobilnej. Górny rząd kabinetów mocowany jest do tzw. wieszaków (belek poprzecznych) za pośrednictwem linek (zawiesi).

Wirtualna rzeczywistość

- opisać wirtualną rzeczywistość

Z

Zabezpieczenia prądowe

- zabezpieczenie w formie wyłącznika instalacyjnego, będącego elementem instalacji elektrycznej, którego zadaniem jest przerwanie ciągłości obwodu, gdy prąd płynący w danym obwodzie przekroczy wartość bezpieczną dla tego obwodu. Wyłączniki przeznaczone są do sterowania i zabezpieczeń przed skutkami przetężeń (przeciążeń i zwarć) obwodów odbiorczych instalacji i urządzeń Flexvision.

 

PLIKIdo pobrania

Ekran LED P3.9 indoor

Ekran P3.91 mm gwarantuje doskonałą jakość obrazu, jedną z najwyższych dostępnych na rynku nośników LED. Specjalna konstrukcja umożliwia przedni dostęp serwisowy oraz estetyczną  zabudowę, dostępną w wielu konfiguracjach rozmiaru.

Pliki do pobrania:
Plik
Pobierz plik (P3,9 mm (indoor)- specyfikacja .pdf)P3,9 mm (indoor)- specyfikacja .pdf

Ekran LED P4,8 indoor/outdoor (Black SMD) Seria MA

Ekran P 4.8  mm do stosowania zarówno w przestrzeniach otwartych (plener) jak i zamkniętych. Dioda SMD (1820) Flull Black, zapewnia niespotykane dotąd w ekranach typu outdoor odwzorowanie koloru czarnego. Wysoki kontrast, jedna z najwyższych gęstość piksela,  możliwość łączenia kabinetów pod kątem (osiąganie okręgu, kształtów wklęsłych, wypukłych, falistych itp. Najwyższe w gamie NovaStar  karty odbiorcze Armour 8S, zwielokrotniają możliwości zaawansowanego processingu.

Pliki do pobrania:
Plik
Pobierz plik (karta produktu (seria MA) Outdoor.pdf)karta produktu (seria MA) Outdoor.pdf

system LED P2,5 mm (rental indoor)

System diodowy o wyjątkowo wysokiej rozdzielczości, zapewnia emisję obrazu z odwzorowaniem najdrobniejszych detali obrazu. Kątowe zamki łączące umożliwiają elastyczność w osiąganiu kształtów nośnika LED – płaski, wklęsły, wypukły, falujący itp.

Możliwość zastosowania kabinetów narożnych (łączonych pod kątem prostym). Karty odbiorcze Armour A8S.

Renomowany producent ABSEN.

Pliki do pobrania:
Plik
Pobierz plik (ABSEN POLARIS.pdf)P2.5 mm (ABSEN)

Oprawa multimedialna eventów - oferta

Wykorzystując innowacyjne i interaktywne rozwiązania multimedialne, zwielokrotniamy skuteczność przekazu audiowizualnego. Odbywające się wydarzenia nabierają wyjątkowego charakteru atrakcyjną formą prezentacji materiałów graficzych, filmów, animacji oraz dźwięku.

Pliki do pobrania:
Plik
Pobierz plik (Flexvision (oprawa LED).pdf)Flexvision (oprawa LED).pdf

Systemy audiowizualne - oferta

Firma Flexvision to zespół specjalistów, zainspirowanych zaawansowanymi rozwiązaniami multimedialnymi, w zakresie przekazu treści informacyjnych oraz reklamowych. W zależności od indywidualnych potrzeb dostosujemy zakres wyposażenia najbardziej odpowiadający potrzebom konkretnego obiektu.

Pliki do pobrania:
Plik
Pobierz plik (Flexvision AV.pdf)Flexvision AV.pdf

Dotacja UE

FLEXVISION Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Wprowadzenie przez Flexvision Sp. z o. o. znacznego ulepszenia do usługi organizacji opraw AV eventów indoorowych dzięki wdrożeniu innowacyjnego autorskiego systemu mobilnej prezentacji LED 3D TOUCH (generującego tzw. efekt głębi). ”

Pliki do pobrania:
Plik
Pobierz plik (flexvision.pdf)Dotacja UE