BALLUFF - SYSTEMY AV

Kategoria: Instalacje audio-wizualne. Wyposażenie sal konferencyjnych.

Zastosowane technologie: Projektory - NEC/Epson Ekrany - Adeo Nagłośnienie - Apart/Monacor Mikrofony - Relacaart Systemy przełączania obrazu - Cypress System zintegrowanego sterowania - RTI/Apple

Możliwości: Sale konferencyjne obiektu zostały kompletnie wyposażone pod względem nowoczesnych technologii, umożliwiających prowadzenie prezentacji multimedialnych, szkoleń i wszelkiego rodzaju spotkań.

Flexvision zrealizował projekt wdrożenia systemów audiowizualnych w siedzibie światowego lidera w dziedzinie sensoryki - firmie Balluff. Sale konferencyjne obiektu zostały kompletnie wyposażone pod względem nowoczesnych technologii umożliwiających prowadzenie prezentacji multimedialnych, szkoleń i wszelkiego rodzaju spotkań.

 

W obiekcie wydzielono trzy sale konferencyjne, które mają możliwość pracy indywidualnej, lub po złożeniu ścianek działowych pracy w konfiguracjach połączonych. Dodatkowo jedna z sal ma możliwość dołączenia dodatkowego modułu - tzw. showroomu, który został wyposażony w system nagłośnienia, dzięki temu zabiegowi można uzyskać sporej wielkości salę konferencyjną na potrzeby największych spotkań czy imprez.

Każda z sal konferencyjnych jest wyposażona w swój zestaw projektor/ekran i podczas pracy indywidualnej korzysta właśnie z takiego zestawu. W przypadku scenariusza połączenia sal, mamy do dyspozycji dodatkowy zestaw projektor/ekran, projektor o większej sile światła. ekran o większej powierzchni.

 

 

rzut-sal.jpeg

 

Sala posiada zaawansowany strefowy system nagłośnienia, pozwalający wysłać sygnał z dowolnego źródła do dowolnej strefy (każda indywidualna sala i showroom są osobną strefą). Dzięki takiemu rozwiązaniu, można w łatwy sposób kierować dźwięk do dowolnych stref w przypadku scenariuszy sal połączonych. W systemie nagłośnienia zastosowano wysokiej jakości dwudrożne panele głośnikowe panele sufitowe, z własną dedykowaną obudową, ze względu na brak możliwości zastosowania tradycyjnych otwartych głośników sufitowych (otwarty ażurowy sufit składający się z paneli rockfon, uniemożliwiał zastosowanie tradycyjnych głośników). Za podział stref odpowiada czterokanałowoa matryca audio, natomiast całość systemu nagłośnieniowego zasilana jest ośmiokanałową cyfrową końcówką mocy (cały system działa jako system stereofoniczny, co jest rzadkością w tego typu instalacjach). Sale dysponują również systemem bezprzewodowych mikrofonów.

Sale konferencyjne wyposażone zostały w zintegrowany system sterowania, z poziomu bezprzewodowego panelu dotykowego opartego o urządzenie Apple IPad Air. Sam panel dotykowy wyposażony został w stację dokującą naścienną, która jest równocześnie indukcyjną bezprzewodową ładowarką dla urządzenia - wystarczy odłożyć urządzenie na stację dokującą i proces ładowania rozpoczyna się automatycznie - bez podłączania żadnych kabli.

Oprócz sterowania systemem za pomocą panelu dotykowego IPad, pracownicy mają możliwość obsługi sal konferencyjnych z poziomu swoich własnych smartfonów iPhone. Cały layout graficzny dostępny na panelu Ipad został również zaadaptowany na potrzeby mniejszego ekranu smartfona.

Wspomniany wcześniej showroom został wyposażony oprócz swojego systemu nagłośnienia w 50 calowy monitor systemu Digital Signage, który pełni rolę informacyjną dla pojawiających się w biurowcu gości (monitor znajduje się przy wejściu do biurowca). Obraz do monitora dostarczany jest z dedykowanego playera DS, lub też z jednego przyłączy w sali konferencyjnej.

Przykładowe zrzuty ekranu systemu sterowania:

lauout-0.jpeg

 

 

 

Zdjęcia sal konferencyjnych: